Неділя, 28.04.2024, 20:15
БІОЛОГІЯ ТА ХІМІЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ І УЧНІВ
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Новини ЧОІППО
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

 

 


Риби можуть змінювати стать. Багато видів риб вміють змінювати стать, залежно від гормонального циклу і навіть від довкілля. А деякі представники мають органи обох статей одночасно. На фотографії - риба-клоун, яка протягом життя може побувати і в ролі самця, і в ролі самиці.


Унікальна кровоносна система жирафи. Оскільки мозок жирафипідноситься над власним тілом на висоту 5 метрів, постає проблема кровопостачання мозку. Виявляється, аби доставити кров на таку висоту, у жирафа є серце, вдвічі сильніше, ніж, наприклад, у корів; специфічна будова вен запобігає різкому приливу крові при опусканні голови вниз. А аби кров не застоювалася в ногах, у жирафа шкіра на ногах незвичайно натягнута. Ось природа постаралася!


 

Альтруїзм в природі. Багато хто думає, що в дикій природі немає місця альтруїзму між тваринами, оскільки в умовах природного добору виживає найсильніший. Проте, вчені наводять безліч прикладів, доводячи зворотне. Наприклад, нещодавно вдалося довести, що пташенята багатьох видів птахів видають спеціальні звуки, що оповіщають своїх родичів про те, що знайдена їжа. На фотографії - сурікати, найбільш альтруїстичні товариші.


 

 Cписок цікавих фактів про хімію.

  • У 1985 році група американських і англійських дослідників відкрили молекулярні сполуки з вуглецю, які сильно нагадують своєю формою футбольний м’яч. На честь нього і хотіли назвати відкриття, проте вчені не домовилися, який термін використовувати — football чи soccer (термін футболу в США). У підсумку з’єднання назвали фуллеренами на честь архітектора Фуллера, який придумав геодезичний купол, складений з тетраедрів.
  • Французький хімік, аптекар і лікар Нікола Лемері (1645-1715) свого часу спостерігав щось схоже на вулкан, коли, змішавши в залізній чашці 2 г залізної тирси і 2 г порошкоподібної сірки, доторкнувшись до неї розпеченою скляною паличкою. Через деякий час з приготовленої суміші почали вилітати частинки чорного кольору, і сама вона, сильно збільшившись в обсязі, так розігрілася, що почала світитися.
  • Виділення газоподібного фтору з фторвмісних речовин виявилося одним з найважчих експериментальних завдань. Фтор має виняткову реакційну здатність; причому часто його взаємодія з іншими речовинами відбувається із запалюванням і вибухом.
  • Йод відкрив в 1811 році французький хімік Б. Куртуа Існує — така версія відкриття йоду. Відповідно до неї, винуватцем відкриття був улюблений кіт Куртуа: він лежав на плечі хіміка, коли той працював в лабораторії. Бажаючи розважитися, кіт стрибнув на стіл і зіштовхнув на підлогу ємкості, які стояли поруч. В одній з них перебував спиртовий розчин попелу морських водоростей, а в іншій — сірчана кислота. Після змішання рідин з’явилася хмара синьо-фіолетового пару, що було не чим іншим як йодом.
  • У головному мозку людини за одну секунду відбувається 100 000 хімічних реакцій.
  • У 1903 році в американському штаті Канзас з нафтової свердловини раптово забив фонтан газу. На великий подив нафтовиків, газ виявився негорючим. Нова зустріч з ним припала на роки Першої світової війни. У німецький дирижабль, що скидає бомби на Лондон, потрапив запальний снаряд, але дирижабль не спалахнув. Повільно стікаючи газом, він відлетів геть. Секретні служби Англії переполошилися: до цього німецькі дирижаблі вибухали від попадання снарядів, так як були наповнені воднем. Експерти-хіміки згадали, що задовго до війни німецькі пароплави чомусь везли, як баласт монацитовий пісок з Індії та Бразилії. Цим газом був гелій. У монацитовому піску, який довгий час був головним гелійовмісною сировиною, міститься радіоактивний елемент торій, при розпаді якого утворюється гелій, який по щільності поступається тільки водню, але має перед воднем перевагу: він негорючий і хімічно інертний.

Джерело: http://cikavi-fakty.com.ua

 


Живий кінетичний пісок. Нова супер технологія в хімії.


 

Цікаві факти про хімію та хімічні елементи

 

Всі , колись вивчали або сьогодні   вивчають хімію. Хтось - навчає  хімії. Але що цікавого в цьому предметі? Всім запам’ятовуються довгі формули, валентності, визначення. Мало хто знає цікаві факти про хімію та хімічні елементи

В цій статті  ви, можливо, знайдете щось нове , відкриєте для себе цікаві та нові факти

Факт 1. Від 80 кг до 100 кг хімічного бруду пропускає за своє життя через організм, людина,  яка вживає  водопровідноу воду. І саме тому так важливо бути впевненим в якості води, яку ви вживаєте.

Факт 2. Водень — найлегший газ. Маса 1 л.  водню важить  всього 0,08988 грамів;

Факт 3. Золото - дуже пластичний  метал. 28,35 г.  можна розтягнути у дріт, завтовшки  у швейну нитку, на 80 кілометрів.

Факт 4. Залізо, нагріте до температури  5000 0 С стає газоподібним;

 

А тепер цікаві факти з хімії, які ви точно не знали:

  •  Наприклад, коли ми ріжемо цибулю і «плачемо» – то заслуга цих фіктивних емоцій належить саме сірці, яка вбирається в грунт, де росте цибуля. 
  • У провінції Індонезії існує вулкан, повністю заповнений сірою, який носить назву Кава Иджен. Вона осідає на трубах, після чого робочі збивають її арматурою і несуть на зважування. Там таким чином вони заробляють собі на життя. 
  • Гігієнічні «продукти» на основі сірки створені спеціально для чистки проблемної шкіри від вугрів і висипки. 
  • Вушна сірка, яку нас привчили видаляти ще з дитинства ватними тампонами, «отруює» наше життя з благородними намірами. У ній містяться особливі ферменти лізозіма; саме вони «не пускають» в наш організм усі бактерії.

Джерело: http://cikavi-fakty.com.ua


 

 

 

Як довго може тривати експеримент?

Напевно один із  відомих і довготривалих дослідів це -   дванадцятиденний дослід, який провів А.Л.Лавуазьє. Він нагрівав ртуть в запаяній реторті, де вона пеперворилась в окид.

 Та, за  декілька місяців до  досліду з ртуттю , Лавуазьє провів  ще більш довготориваліший дослід.Тільки нагрівав не ртуть а воду.І нагрівав  її більше  трох місяців. "Для чого?"- запитаєте ви.

На той час вважалось, що вода при нагріванні може перетворюватись на  тверду речовину. Коли "ЧисТу "воду випарювали, завжди  виявляли деяку кількість  сухого залишку.При цьому важали можливим перетворення води в "ЗемЛю".

Але, рекордсменом серед дослідів, став дослід який був проведений  більше 400 років тому.

На початку 30-х років ХVІІ ст.Ван Гельмонт  вирішив перевірити звідки рослини отримують   поживні речовини із води, чи з грунту. Він набрав у горщик   80кг землі і посадив гілку верби, після чого став ретельно поливати дощовою водою .Цей досдів тривав  5 років.  З'ясувалось , що рослина  набрала у вазі придлизно 66 кг, тоді  як  грунт"схуднув"  лише на 100г.Висновок, який  зробив вчений ,рослини беруть поживні речовини з води.

Але, сьогодні , ми  знаємо, що це не так...

 


Суперечливе питання 

Описуючи властивості  вуглекислого газу, нерідко кажуть, що вуглекислий газ не підтримує горіння.

Чи це завжди так? Ні , не завжди. Це можна перевірити на такому досліді. Наповніть вуглекислим газом  невеликий циліндр або колбу місткістю приблизно  біля літра і внесіть  у нього  запалену на повітрі магнійову стрічку.Магній продовжує горіти і у вуглекислому газі, щоправда не так яскраво. Як пояснити це явище?

При високій температурі магній руйнує молекулу  вуглекислого газу, сполучаючись при цьому з киснем:

CO2 +2MgC+2MgO.

Отже, деякі речовини можуть горіти  і в вуглекислому газі. Звичайно, вуглекислий газ  не підтримує горіння карбонових сполук.


Симпатичне  чорнило

Хочете відчути себе секретним агентом, або виготовити  "універсальну" шпаргалку. Тоді ви повинні знати , що  існують рідини, які можна використати для  непомітних позначень на папері. Їх називають  секретним  або симпатичним  чорнилом.

Ось кілька рецептів  секретного чорнила.

1. Напис  зроблений концентрованою оцтовою кислотою(90%), після висихання зовсім непомітний. Якщо намочити папір  у воді, написане кислотою проступає у вигляді прозорих"водяних" знаків. Після висихання паперу знаки зинають і знову  можуть бути виявлені згаданим способом.

2. Непомітний напис , зроблений розчином солей тривалентного Феруму , можна проявити міцним  розчином чаю.

3. Непомітний напис , зроблений розчином  крохмального клейстеру, можна проявити, поміщаючи папір  в  склянку , де є кілька  краплин розчину йоду. Напис виступає у вигляді синіх знаків .


 

Новини освіти
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz