Неділя, 12.05.2024, 06:57
БІОЛОГІЯ ТА ХІМІЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ І УЧНІВ
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [7]
Новини ЧОІППО
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Щороку вона приходить у різний час, але завжди про її прихід повідомляють первоцвіти.

Першими наше око милують   підсніжники, білоцвіти, крокуси, горицвіти, первоцвіти, проліски та багато  інших.

Традиція привозити із заміської прогулянки чи дарувати букетик квітів зробила свою справу:багато рослин вже важко знайти в їх природних місце зростаннях.

Ця проблема характерна для густонаселених областей, тому тут опинилися під загрозою не тільки ті рідкісні види, які занесені до Червоної книги України, але й широко поширені рослин, за долю яких до недавнього часу не було сумнівів.

Підсніжник – як символ надії, відродження та нового життя,  тягнеться до сонця тільки-но починає сходити сніг. Він один з  представників нашої флори і занесений  до «Червоної книги України».

У природі в межах нашої країни підсніжник білосніжний поширений переважно в Правобережному Лісостепу, Карпатах, Передкарпатті, на Західному Поділлі, Розточчі, рідше трапляється на Правобережному Поліссі.

Основними причинами зникнення в природі цих чудових рослин є масове зривання на букети, викопування цибулин.

Пробиваються також із-під снігу, але цвітуть дещо пізніше, аніж підсніжники білоцвіти . В природних умовах вони ростуть у рідких, букових лісах, на вологих луках, у передгір’ях і ярах. Це декоративна рослина з великими дзвоникоподібними

запашними повислими квітками білого кольору, зібраними в суцвіття.Вони охороняються державою, оскільки занесені до «Червоної книги України».

Милують око сині килими з квітів проліски сибірської. Зустрічається вона в лісах Центральної та Лівобережної України та в Криму. Разом із нею  зустрічається інший аборигенний лісовий вид – проліска дволиста, яка зазвичай зростає в лісах

Правобережної України та Криму.

Ще одна рослина ,що належить до групи  «Рідкісні та зникаючі рослини природної флори України»-це шафранГейфеля. Це надзвичайно приваблива рослина, але водночас досить витривала до морозів, оскільки під час її квітування нерідко бувають

приморозки. У природі поширений цей шафран у Карпатах, Передкарпатті, на Хотинській височині і Західному Поділлі.

Дещо незвичайний вигляд мають рослини сон-трави, які навесні іноді трапляються в соснових лісах та на залишках степів.Її квітки мають дуже характерне опушення, наче їх хто огорнув пухнастою хустиною.Є кілька видів сон-трави: сон великий, сон розкритий, сон лучний та сон кримський. На жаль, усі види сон-трави теж занесені до «Червоної книги України», бо перебувають під загрозою знищення.

Мало хто знає, що черемша (Цибуля ведмежа) також занесена до Червоної книги, її популяція різко скорочується, але нею дуже поширена торгівля. На жаль, якщо підсніжники вилучаються, людей ганяють, то торгівців черемшею міліція майже не чіпає. На щастя, останніми роками на ринки перестали пускати людей, які торгують черемшею, але навколо ринків у квітні ця торгівля просто процвітає.                                                                                                                                                          

 

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин і розпочато щорічну операцію «Первоцвіт», яка триватиме з 12 лютого по 30 квітня 2021 року.

Не хочеш стати співучасником кримінального правопорушення – не купуй первоцвіти!

Категорія: Мої статті | Додав: cvitlana (02.07.2015)
Переглядів: 1139 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Новини освіти
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz